بازدید فرماندار شهرستان نهاوند از کارخانه روغن نگین نهاوند

به گزارش روابط عمومی شرکت کشت و صنعت خزل (کارخانه روغن نگین نهاوند)، جناب دکتر حمیدوند فرماندار شهرستان نهاوند به همراه دکتر رضایی فرماندار شهرستان ملایر و  معاون استاندار همدان  از کارخانه روغنکشی نگین نهاوند بازدید کردند و در جریان میزان پیشرفت پروژه ها و موانع  ومشکلات موجود قرار گرفتند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: نیروگاه CHP شرکت خزائی در نهاوند با دو دستگاه ژنراتور به قدرت ۶.۴ مگاوات به بهره‌برداری رسیده و ژنراتور سوم به قدرت ۳.۲ مگاوات نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

حاجی‌رضا تیموری اظهار داشت:

 

براساس سیاست‌های ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری به وزارت نیرو احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در کشور برای احداث این نیروگاه‌ها پنج هزار مگاوات موافقت‌نامه مبادله شده است، گفت: از این میزان ۵۵۰ مگاوات به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان یادآور شد: در استان همدان نیز ۲۸ سرمایه‌گذار با قدرت ۱۵۳ مگاوات در این زمینه حضور یافته‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون با ۲۰ شرکت به قدرت ۱۲۰ مگاوات موافقت‌نامه مبادله شده است، عنوان کرد: نیروگاه CHP شرکت خزائی در نهاوند با دو دستگاه ژنراتور به قدرت ۶.۴ مگاوات به بهره‌برداری رسیده و ژنراتور سوم به قدرت ۳.۲ مگاوات نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

تیموری با اشاره به مزایای نیروگاه‌های مقیاس کوچک بیان داشت: این نیروگاه همزمان با تولید برق، حرارت نیز تولید کرده و این شرکت از حرارت تولیدی آن برای روغن‌‌کشی استفاده می‌کند که در اثر این اقدام راندمان نیروگاه به ۸۵ درصد افزایش یافته است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه در نیروگاه‌های مقیاس کوچک انرژی در محل تولید و به مصرف می‌رسد تلفات انرژی نیز بسیار اندک است و علاوه براشتغال‌زایی در پدافند غیر عامل نیز نقش بسزایی دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه بازگشت سرمایه برای سرمایه‌گذار در کوتاه مدت و خریدار انرژی آن توسط وزارت نیرو با قرارداد تضمینی پنج ساله است، ادامه داد: از سرمایه‌گذار هر کیلووات ساعت حدود ۲۰۰ تومان خریداری شده و به مصرف‌کنندگان استان بطور میانگین هر کیلووات ساعت ۴۸ تومان فروخته می‌شود.

  نظرات